Cieszę się, że zainteresował Cię temat kolorów co spowodowało, że tutaj jesteś. Ciekawi mnie jak jest w Twojej szafie. Masz te same barwy lub w tej samej tonacji czy szalejesz z kolorami?

Dlaczego kolory są tak ważne w naszym życiu?

To co dzisiaj piszę to moje doświadczenie. Wiele lat bawiłam się kolorami i magią w tym ukrytą. Wiem jak ogromne jest ich znaczenie w wizerunku zewnętrznym i jak duży wpływ mają na nasz nastrój. Od dawna szukałam różnych artykułów i dowodów. Powiem Ci, że jak świadomie zaczniesz dobierać kolory swojej garderoby to wszystko się zmieni: relacje w związku, w pracy…cała Ty się zmienisz. Masz radosny dzień od rana i błysk w oku do wieczora. Sprawdź sama. 😉

Teraz dodam szczyptę MAGII W KOLORZE

Dzisiaj już dla wielu ludzi nie jest tajemnicą, że wszystko jest energią. Każdy kolor ma inne wibracje. Osoby wrażliwe to wyczuwają. Ciało ludzkie wibruje kolorami tęczy tworząc aurę. Potwierdzono to naukowo (np przez rosyjskiego naukowca Siemiona Kirliana). Każdy człowiek ma wiry energii, które przenikają przez różne aspekty życia: przekonania, postrzeganie, osądy, ograniczenia, blokady. Te wiązki energii rozkwitają gdy jest radość a blokują się gdy jest lęk i strach. Każdy z nas jest inny i inaczej będzie odbierał dany kolor.

Czy nie jest tak, że kiedyś nie lubiłaś jakiegoś koloru a nagle przyszła Ci ochota i zaczęłaś go nosić ?

Krótko o symbolice koloru niebieskiego.

Niebieski to kolor osób, które kreują własną przestrzeń i własne życie. Chcą być zawsze na pierwszym miejscu. Mają misję i widzą daleko. Niebieski jest kojarzony z nieskończonością…właśnie….jak niebo. Tło – to niebo, widzisz w dali otwartą przestrzeń, bo masz misje, plany…tak działa na nasz mózg. Często ten kolor noszą ludzie, którzy chcą po sobie coś zostawić (intuicyjnie – nie celowo w biznesie).

„Chcę być niezwykła, niepowtarzalna, sławna, twórcza”

NIEBIESKI to wyrażanie siebie. Jeżeli nie masz z tym problemu to swobodnie mówisz o swoim stanie emocjonalnym albo masz „gulę w gardle” i nie możesz nic powiedzieć. Jeśli masz z tym problem to masz niedobór koloru niebieskiego w otoczeniu. Najlepiej bywać często nad morzem…mówisz do morza…lub możesz wziąć pod uwagę ten kolor w doborze ubrań.

Wielcy kreatorzy mody są doskonałymi obserwatorami przyrody. A Ty jak często zachwycasz się pięknymi krajobrazami?

Łącząc kolory w ubiorze zainspiruj się takimi połączeniami barw jakie widzisz w naturze.

Odcień granatowy. Jestem odpowiedzialna mam silną osobowość. Jestem autorytetem. Wiem najlepiej co i jak zrobić i kontroluję swoje otoczenie. Jestem brana na poważnie. Mój kreatywny wkład pracy ma być słyszany i szanowany.

 

Odcień turkusowy – to połączenie niebieskiego i zieleni. Otwórz się na miłość do siebie, wtedy Twoja energia będzie rezonować na innych. Szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania….poszukuję…chcę się wyciszyć. Polecany dla wszystkich osób, które są wewnętrznie zmęczeni. Czują chaos. (Zielony jest kolorem życia – chlorofil)

Obserwujcie swoje życie. Obserwujcie przyrodę bo ona doskonale łączy ze sobą kolory.

Mam nadzieję, że zasiałam w Tobie ziarenko inspiracji do poszukiwania i łączenia zestawów ubrań z kolorem blue. Pozostań ze mną w kontakcie…. wkrótce odkryjemy tajemnice innych kolorów.

Re Bukowska

fot. pinterest  
https://pl.pinterest.com/stylbukowska/kolor-blue/